1. Homepage
  2. -
  3. Press releases
  4. -
  5. SIGNAL IDUNA i Sollers Consulting...
SIGNAL IDUNA i Sollers Consulting rozpoczynają strategiczne partnerstwo
Jun 07, 2021

W dniu 28 maja 2021 r. pomiędzy polskimi spółkami SIGNAL IDUNA a Sollers Consulting Sp. z o.o. podpisany został list intencyjny potwierdzający wolę nawiązania strategicznej współpracy dotyczącej rozwoju kanału Affinity.

Pod hasłem „Affinity” kryje się ochrona ubezpieczeniowa związana z danym produktem sprzedawanym przez partnera (np. ubezpieczenie wydłużonej gwarancji na tablet zakupiony w sieci sklepów ze sprzętem elektronicznym). Dzięki nowoczesnej technologii i innowacyjnemu rozwiązaniu, kanał Affinity oferuje gotowy produkt ubezpieczeniowy dostępny dla klientów.

Strategiczne partnerstwo między ubezpieczycielem a firmą technologiczną, która doskonale rozumie biznes ubezpieczeniowy i wdraża niezawodne rozwiązania, w zakresie tworzenia nowego kanału sprzedaży to dość unikalny model na polskim rynku ubezpieczeniowym. Bardzo cieszymy się, że ramię w ramię, będziemy budować obszar Affinity z tak mocnym partnerem biznesowo-technologicznym o międzynarodowym zasięgu jakim jest Sollers Consulting. To znaczący krok w rozwoju naszych Spółek na rynku polskim – mówi Adam Malinowski, Wiceprezes Zarządu odpowiedzialny za obszar sprzedaży i marketingu w polskich spółkach SIGNAL IDUNA.

Obszar klienta Affinity dopiero raczkuje w Polsce i my, jako Sollers Consulting, aktywnie działając także na wielu rynkach zagranicznych, głęboko wierzymy w jego dynamiczny rozwój. Nasz sztandarowy produkt – platforma RIFE – idealnie wpisuje się w potrzeby naszego partnera. Współpraca w modelu partnerstwa strategicznego jest nowością dla Sollers Consulting jak i dla rynku usług IT. Cieszymy się, że tworzymy ten nowy model właśnie razem z SIGNAL IDUNA – komentuje Marcin Pluta, Wiceprezes Zarządu i Partner Zarządzający w Sollers Consulting Sp. z o.o.

Za rozwój projektu po stronie SIGNAL IDUNA odpowiadać będzie Przemysław Różański – Dyrektor Projektów Centralnych, natomiast Sollers Consulting reprezentować będzie Piotr Pastuszka – RIFE Product Manager.­­­

 

 

O SIGNAL IDUNA:

SIGNAL IDUNA od ponad 20 lat dba o bezpieczeństwo i przyszłość Polaków, oferując im kompleksowe pakiety ubezpieczeń zdrowotnych, turystycznych oraz na życie, a także szeroki zakres usług assistance.

Potencjałem firmy jest ponad 100-letnie doświadczenie, dzięki któremu SIGNAL IDUNA stała się jedną największych instytucji finansowo-ubezpieczeniowych na niemieckim rynku oraz rozszerzyła swoją działalność na rynek węgierski, rumuński oraz szwajcarski stając się niezawodnym ekspertem w dziedzinie ubezpieczeń.