1. Homepage
  2. -
  3. Press releases
  4. -
  5. Sollers Consulting wspiera ConTe.it w...
Sollers Consulting wspiera ConTe.it w automatyzacji testów, przyspieszając tworzenie rozwiązań IT
Sep 10, 2020

Warszawa, 10 września 2020 r.: Sollers Consulting, firma doradztwa biznesowego i informatycznego, z powodzeniem wsparła włoską markę ubezpieczeń online ConTe.it w zdefiniowaniu i wdrożeniu kompleksowego procesu automatyzacji testów. Efektem projektu jest przyspieszenie wdrożenia pakietu Guidewire oraz poprawa ogólnej jakości kodu. Projekt obejmował również zastosowanie autorskiego narzędzia BATS w celu zapewnienia stabilnych i niezawodnych testów w całym procesie powstawania oprogramowania.

Sollers Consulting wspierał włoską markę ubezpieczeniową ConTe.it we wdrażaniu procesu zapewnienia jakości dla automatyzacji testów. ConTe.it jest częścią wiodącej światowej grupy ubezpieczeniowej Admiral Group i specjalizuje się w ubezpieczeniach komunikacyjnych. Projekt miał na celu skrócenie czasu potrzebnego w cyklu tworzenia aplikacji dzięki jego uproszczeniu oraz podniesieniu pewności i przejrzystości. Przedsięwzięcie składało się z dwóch głównych faz: pierwsza polegała na wdrożeniu procesu i wprowadzeniu autorskiego narzędzia BATS (Business Automation Testing Suite) stworzonego przez Sollers Consulting, które zostało zastosowane dla Guidewire PolicyCenter™, zaś w drugiej fazie – dla Guidewire ClaimCenter™. Wdrożenie procesu automatyzacji testów trwało zaledwie 3,5 miesiąca w każdym z etapów.

„Wraz z ustanowieniem procesu zapewniania jakości, któremu towarzyszyło wdrożenie BATS, ConTe.it zyskało narzędzia i umiejętności, które gwarantują mu niezależność podczas dalszych projektów wdrożeniowych systemów Guidewire, aby zapewnić pomyślną realizację i utrzymanie projektu. Gratulujemy ConTe.it tego wielkiego osiągnięcia” – mówi Rafał Durasiewicz, Manager w Sollers Consulting.

„Naszym celem było zapewnienie szybszego tworzenia oprogramowania i podniesienie jego jakości. Teraz mamy działający proces automatyzacji testów, który jest dopasowany do naszych potrzeb. Współpraca z Sollers Consulting przebiegała bardzo sprawnie. Zespół Sollers skupiał się na osiągnięciu zakładanych wyników oraz zapewnił płynne przekazanie szerokiej wiedzy technicznej naszym mieszanym zespołom, z którymi również bardzo dobrze się integrował. Takie podejście Sollers zagwarantowało lepszą ogólną obsługę naszego biznesu, a w konsekwencji klientów naszej firmy” – podsumowuje Paolo De Totero, Chief Information Technology w ConTe.it.

W trakcie realizacji projektu zdefiniowano podejście do automatyzacji testów funkcjonalnych i wdrożono kompleksowy proces. Towarzyszące wdrożenie BATS dało ConTe.it rozwiązanie, które jest nie tylko elastyczne, ale i przyjazne dla biznesu.

Dzięki BATS proces testowania może stać się wygodniejszy i lżejszy przy jednoczesnym zachowaniu wysokich standardów jakości oraz przyspieszeniu tworzenia oprogramowania. Stosując to narzędzie także w przyszłości, ConTe.it osiągnie jednolite standardy powstających programów i zwiększoną stabilność. BATS daje ConTe.it możliwość przeprowadzania zautomatyzowanych testów bazujących na gotowych komponentach, które mogą być tworzone i wykonywane szybko, sprawnie i regularnie.

Od samego początku projekt miał na celu ułatwienie przekazania wiedzy ekspertom ConTe.it. Dzięki odpowiedniemu programowi szkoleń ubezpieczyciel po raz pierwszy stworzył własny autonomiczny zespół ds. zapewnienia jakości. Wprowadzony proces automatyzacji testów pozwala na bezpośrednie oszczędności w testowaniu manualnym, stanowiąc jednocześnie inwestycję na przyszłość.

Projekt został zrealizowany w mieszanym zespole z Rzymu, Sewilli i Warszawy i przyniósł imponujące rezultaty w zakresie wydajności i jakości. W drugiej fazie projektu, ze względu na sytuację epidemiologiczną, projekt był realizowany w systemie pracy zdalnej. Pomimo tych trudnych okoliczności utrzymano najwyższe standardy jakości.

Więcej informacji na temat automatyzacji testów i BATS dostępnych jest na stronie https://sollers.eu/pl/uslugi-i-produkty/bats.


O ConTe.it:

ConTe.it jest włoską marką Admiral Group, wiodącej firmy ubezpieczeniowej z siedzibą w Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Francji i Stanach Zjednoczonych, posiadającej ponad 6,8 miliona klientów na całym świecie i zatrudniającej ponad 10 000 pracowników na całym świecie. ConTe.it powstało w 2008 roku we Włoszech i w ostatnich latach wyróżniało się konkurencyjną ofertą ubezpieczeń samochodów i motocykli oraz wysoką jakością obsługi klienta, która wsłuchuje się w ich potrzeby oraz odpowiada na nie w sposób jasny i konkretny. Dzięki tej strategii ConTe.it przekroczyło próg 700 tys. klientów. W roku 2020 ConTe.it zdobyło 4. miejsce w rankingu Great Place to Work® Italy w kategorii dużych przedsiębiorstw zatrudniających ponad 500 pracowników, gruntując tym samym swoją pozycję w TOP 5 firm już piąty rok z rzędu.