1. Homepage
  2. -
  3. Press releases
  4. -
  5. Sollers rozszerza swoją działalność w...
Sollers rozszerza swoją działalność w Polsce
Feb 18, 2022

Warszawa, 18 lutego 2022 r.: W związku z rozwojem firmy, Sollers Consulting otwiera nowe biura w pięciu miastach Polski. Firma doradcza z branży IT dostrzega rosnące zapotrzebowanie na wsparcie biznesowe i informatyczne w sektorze finansowym.  Możliwość pracy zdalnej i hybrydowej, a także  wspólna przestrzeń biurowa to pierwsze kroki do otwarcia nowych biur.

Sollers Consulting wzmacnia swoją obecność w Polsce i rozpoczyna otwieranie biur we Wrocławiu, Szczecinie, Krakowie, Łodzi i Białymstoku. W tych lokalizacjach zatrudnionych jest obecnie 20 specjalistów, którzy korzystają z biur współdzielonych i pracy zdalnej. Rekrutacja na nowe stanowiska już trwa, a wkrótce w tych miastach firma planuje otworzyć nowoczesne przestrzenie na wzór tych już isniejących.  Obecnie Sollers zatrudnia 625 ekspertów biznesowych i IT w Warszawie, Lublinie, Poznaniu i Gdańsku. Pracownicy w nowych lokalizacjach  przeniosą się do docelowych biur Sollers, gdy tylko ich zespoły dostatecznie się rozrosną.

Wrocław, Szczecin, Kraków, Łodź i Białystok są znane ze swoich szkół wyższych i jesteśmy przekonani, że nowi pracownicy wniosą dużo wiedzy i doświadczenia do naszej organizacji. Wykorzystanie przestrzeni co-workingowych to dopiero początek,  w miarę wzrostu firmy w danych lokalizacjach, planujemy otwarcie docelowych biur Sollers. Dotychczas nasze siedziby w Warszawie, Lublinie, Poznaniu i Gdańsku rozwijają się bardzo dynamicznie.  Jesteśmy przekonani, że oferowane możliwości rozwoju oraz ciekawe projekty, które realizujemy w Polsce i za granicą będą atrakcyjne dla lokalnych talentów – mówi Marcin Pluta, Partner Zarządzający i współzałożyciel Sollers Consulting. 

Firma doradztwa biznesowego i informatycznego dostrzega rosnące zapotrzebowanie na wsparcie w zakresie transformacji cyfrowej, w miarę jak instytucje finansowe modernizują rozwiązania IT, rozwijają usługi cyfrowe i inwestują w nowe technologie. Założona w 2000 roku firma zatrudnia ponad 700 specjalistów w siedmiu biurach w Polsce i za granicą. W ramach inicjatywy rozwoju, Sollers rekrutuje także zespół w Barcelonie, aby zbudować swoją obecność w Hiszpanii.

W naszych projektach opieramy się na budowaniu silnych zespołów złożonych z ekspertów Sollers i pracowników naszych klientów. Znaleźliśmy skuteczne sposoby na tworzenie takich zespołów w modelu pracy zdalnej. Powrót do biur będzie następował stopniowo, w oparciu o model hybrydowy,  jednak z naszego punktu widzenia budowanie społeczności i bezpośredniej interakcji ma wyjątkową wartość. Otwieramy nowe biura, aby być bliżej pracowników. Wspieramy to również wieloma inicjatywami z zakresu budowania zespołu – mówi Pluta.

Obecnie około 90 procent naszych pracowników pracuje zdalnie lub w trybie hybrydowym. Dysponujemy infrastrukturą i rozwiązaniami umożliwiającymi efektywną współpracę z dowolnego miejsca, w ramach projektów realizowanych dla klientów zarówno w Polce, w Europie jak i poza nią. Zależy nam na dobrym samopoczuciu naszych zespołów, kształtując przyszłość miejsca i sposobu pracy naszych pracowników. Naszym celem jest zmaksymalizowanie korzyści płynących z hybrydowego modelu pracy – mówi Andrzej Łach, Partner Sollers Consulting.

W ostatnich latach Sollers rozwijał się dynamicznie i spodziewamy się, że ten wzrost będzie kontynuowany. Ubezpieczyciele i banki przekształcają swoje modele biznesowe, co generuje duże zapotrzebowanie na ekspertów w zakresie wdrażania nowych rozwiązań IT i wykorzystywania zaawansowanych technologii. Sollers rozwinął zespołową kulturę współpracy pomiędzy biznesem i IT, opartą na modelach Agile i DevOps.